Lucrul cel mai pretios pe care Dumnezeu îl are pe Planeta noastră este sufletul fiecărui om. Indiferent cât de mult sau cât de putin suntem iubiti si pretuiti de oameni, indiferent de nivelul nostru social sau stare a sănătătii, avem mângâierea si încrederea că Dumnezeu ne iubeste si ne pretuieste cu o dragoste vesnică, perfectă si jertvitoare.

Dumnezeu Îsi arată dragostea fată de noi prin faptul că, pe cînd eram noi încă păcătosi, Hristos a murit pentru noi.

Romani 5:8

Unealta cea mai sigură pe care Dumnezeu o foloseste pentru a comunica omului căzut sansa salvării prin credinta în Domnul Isus este Biserica. Deaceea vă îndemn să căutati o Biserică vie de credinciosi, si să rămâineti acolo pentru a-L cunoaste mai mult pe Dumnezeu urmându-L cu fidelitate, si să vă bucurati cu adevărat de iertarea Cerului si de viata vesnică pregătită tuturor celor ce cred.

Cu multă dragoste pentru voi, pastorul bisericii crestine "Golgota"

Cornel Sorbală